AKTUALNOŚCI

Zaczynamy Puchar Polski!

Na krótką chwilę przenosimy się z parkietów TAURON 1.Ligi do rozgrywek Pucharu Polski, gdzie w drugiej rundzie Gwardziści zmierzą się CHKS Arką Chełm – na co dzień klub II Ligi. 

Po wygranej nad Lechią Tomaszów Mazowiecki nie mieliśmy zbyt wiele czasu na odpoczynek i przygotowanie do kolejnego meczu – pomiędzy meczami jest tylko 5 dni, w trakcie których drużynę czeka długa podróż. Pojedynek w Chełmie stoczymy w ramach drugiej rundy eliminacyjnej Pucharu Polski, a naszym rywalem będzie miejscowa Arka, która w lidze radzi sobie doskonale – na siedem rozegranych meczów odniosła komplet zwycięstw, co plasuje ją na pierwszym miejscu w tabeli grupy 2. Choć ponownie w roli faworyta będzie stawiana nasza drużyna, to po stronie rywali nie brakuje zawodników z plusligową przeszłością jak Patryk Szwaradzki, Jakub Peszko czy Mariusz Marcyniak. 

Gwardziści w tym spotkaniu stawiają przede wszystkim na koncentrację i dobrą grę po swojej stronie siatki. “Przed nami długa podróż. To ponad 6 godzin spędzone
w autobusie – to też jest wyzwanie, żeby dojechać i w tym autokarze “się nie połamać”. To będzie trudny mecz, bo niby na papierze to zespół drugoligowy, ale spójrzmy na nazwiska: widzimy zawodników, którzy dwa lata temu, a nawet jeszcze w zeszłym roku grali w PlusLidze. Jest to na pewno drużyna z dużymi ambicjami, która będzie chciała sprawdzić się na tle pierwszoligowej ekipy, więc na pewno będzie to trudny pojedynek, do którego musimy podejść maksymalnie skoncentrowani” – mówi Kamil Maruszczyk. 

Jesteśmy w jednym z najbardziej intensywnych momentów tej części sezonu i po powrocie z Chełma, już 20 listopada, rozegramy kolejny mecz w Hali Orbita. Tym razem podejmiemy Legię Warszawa. “To ogromna przyjemność grać, zwłaszcza, że ten kolejny mecz gramy też u siebie. To jest frajda grać w takiej hali, w takich warunkach. Po to się trenuje, żeby grać, na pewno nie będziemy mówić, że jesteśmy zmęczeni czy coś takiego, bo po to się to wszystko robi”  – dodaje Kamil Maruszczyk. 

Słowa naszego przyjmującego nie powinny dziwić – w meczu przeciwko Lechii Orbita poniosła Gwardzistów do zwycięstwa. Przypomnijmy, że w hali zjawiło się ponad 1200 kibiców, co stanowi rekord tego sezonu Tauron 1. Ligi.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!