AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Chemeko-System Cup!

Do rozpoczęcia sezonu 2022/2023 w rozgrywkach TAURON 1.Ligi pozostało dokładnie 16 dni! Jednak zanim oficjalnie zainaugurujemy nowy sezon czeka nas ostatni sprawdzian – w dniach 10-11 września we wrocławskiej Hali Orbita zmierzymy się w Chemeko-System Cup. Ponadto do stolicy Dolnego Śląska przyjadą zespoły Cuprum Lubin, MKS Będzin i MKST Astra Nowa Sól. 

W pierwszym meczu naszą formę sprawdzą zawodnicy MKST Astra Nowa Sól, z którymi graliśmy już mecz kontrolny zakończony remisem (2:2). W tym spotkaniu z dobrej strony pokazali się Paweł Gryc czy Mariusz Schamlewski, a z pola zagrywki rywalom problemy sprawiali między innymi Bartłomiej Zawalski czy Leon Dervisaj. Przed nami kolejne spotkanie z nowosolskimi koliberkami, właśnie w ramach Chemeko-System Cup, którego początek został zaplanowany na godzinę 15:00. 

Drugą parę półfinałową utrzową zespoły z Będzina i Lubina. Lubinianie to plusligowy zespół, który niejednemu faworytowi w PlusLidze postawił trudne warunki. Natomiast zawodnicy MKS Będzin w minionym sezonie zostali wicemistrzami TAURON 1.Ligi i choć w ich składzie doszło do wielu zmian kadrowych to cel pozostaje niezmienny – walka o najwyższe cele. Niezwykle cieszymy się, że do Wrocławia przyjedzie MKS Będzin bowiem będzie to okazja do spotkania ze starym znajomym – Mateuszem Frącem, który w minionych latach reprezentował barwy Gwardii Wrocław. 

Zwycięzcy tych meczów zagrają w wielkim finale o Puchar Chemeko-System już w niedzielę (11 września), natomiast przegrani rozegrają mecz o trzecie miejsce. Dla pierwszoligowych zespołów to ostatni sprawdzian przed inauguracją TAURON 1.Ligi, ponieważ już 17 września MKS Będzin zmierzy się z BAS-em Białystok, a MKST Astra Nowa Sól podejmie we własnej hali zespół z Krakowa. Gwardziści rozgrywki rozpoczną 18 września meczem przeciwko Mickiewiczowi Kluczbork. 

Harmonogram Chemeko-System Cup

10 września 2022

13:00 MKS Będzin – Cuprum Lubin

15:00 Chemeko-System Gwardia Wrocław – MKST Astra Nowa Sól 

11 września 2022

13:00 Mecz o 3. miejsce

15:00 Finał 

Bilety na Chemeko-System Cup dostępne są na stonie eventim.pl: https://www.eventim.pl/artist/chemeko-systemcup/

Dodatkowo możecie zakupić karnety, które również upoważnią na Turniej oraz na wszystkie mecze ligowe: https://praisethewear.com/kategoria…/gwardia-wroclaw/

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!