AKTUALNOŚCI

Zmazać plamę z Wrześni – misja Legia!

Po nieudanym meczu we Wrześni, zawodnicy Chemeko-System Gwardii Wrocław powalczą o pierwsze zwycięstwo w 2022 roku. Wrocławianie wracają do domu. W Hali Orbita podejmą Legię Warszawa, którą w tym sezonie pokonali w meczu wyjazdowym.

Spotkanie drugiej kolejki, które podopieczni Rainera Vassiljeva rozgrywali w Warszawie 27 października, zakończyło się po myśli Gwardzistów. Zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska wygrali wówczas 3:1. Na taki wynik w poniedziałkowym meczu z pewnością nie obraziłby się estoński trener Gwardii. Vassiljev nie był zadowolony z pierwszego w 2022 roku starcia, które zakończyło się porażką wrocławian 0:3.

Nie potrafiliśmy znaleźć swojego rytmu po przerwie świątecznej. To wyrównana liga. Dokonaliśmy ze sztabem dogłębnej analizy i poprawiliśmy kilka rzeczy, które – mam nadzieję – zaprocentują w meczu z Legią. Nie zmienimy przeszłości, ale przyszłość już możemy! – mówi Vassiljev, nie tracąc ducha mimo porażki 0:3.

Poniedziałkowy rywal Gwardzistów – Legia Warszawa nowy rok rozpoczęła od zwycięstwa. Stołeczny zespół w arcyciekawym starciu pokonał BKS Visłę Proline Bydgoszcz 3:2. – Mają swój styl gry. To bardzo silna drużyna, zwłaszcza u siebie. Pokazali już niejednokrotnie, że potrafią zabrać punkty faworytom. Znamy ich mocne i słabe strony – kontynuuje Vassiljev.

Legioniści zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli i do siódmej w tym momencie Gwardii tracą dwa punkty. Wrocławianie, którzy w tym sezonie mierzą w awans do PlusLigi, będą chcieli po raz drugi w trwających rozgrywkach wygrać z zespołem ze stolicy Polski. Liga będzie tylko przyspieszać i zwiększać swoją intensywność. Na błędy nie ma już miejsca, więc siatkarskich emocji z pewnością nie zabraknie!

Początek poniedziałkowego meczu o 18:00 w Hali Orbita. 

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!