AKTUALNOŚCI

Zmiany na ławce trenerskiej przed pierwszym spotkaniem w 2024 roku

Nowy Rok, nowe wyzwania i nowy sztab szkoleniowy na ławce Gwardii Wrocław! Już w sobotę 6 stycznia w meczu z STS Olimpią Sulęcin w roli pierwszego trenera naszego zespołu zadebiutuje pochodzący z Głogowa Norbert Śron, który ostatnio prowadził MKST Astrę Nowa Sól.

45-letni szkoleniowiec w swojej dotychczasowej karierze trenerskiej był odpowiedzialny za drużynę Cuprum Lubin w Młodej Lidze, by następnie zostać asystentem trenera Marcelo Frąckowiaka i zbierać doświadczenie na parkietach Plusligi. Z Lubina przeniósł się do wspomnianej wcześniej Nowej Soli, z którą w sezonie 2021/22 wywalczył awans do TAURON 1. Ligi.

Zatrudnienie nowego trenera nie oznacza zakończenia współpracy z Rafałem Jarząbskim, który nadal pozostanie ważną częścią sztabu szkoleniowego. Jego rola jednak ulegnie zmianie. Trener Jarząbski od początku kampanii 2023/24 łączył wymagającą pracę pierwszego trenera Gwardii z obowiązkami nauczyciela w jednej z wrocławskich szkół oraz z pracą trenera młodzieży w Koralu Wrocław. Zarząd Klubu po konsultacjach z Rafałem podjął decyzję o poszerzeniu kadry trenerskiej na drugą część aktualnego sezonu, by zmaksymalizować szansę na utrzymanie się zespołu w TAURON 1. Lidze.

Dodajmy, że Klub nie obarcza winą za aktualne wyniki i pozycję w tabeli trenera Rafała Jarząbskiego. Wierzymy, że dalsza współpraca oraz obecność Norberta Śrona skutecznie wpłyną na zmiany nie tylko stylu gry, ale również pozycji w tabeli.

podziel się wpisem

zobacz również

Zapisz się do newslettera!